Yaşam Tarzı

Kişiliğinizi ortaya çıkaran bazı küçük alışkanlıklar

Kişiliğinizi ortaya çıkaran

Masanın hangi tarafına oturacağınızı, tuvalet kağıdı rulosunu nasıl koyacağınızı veya mesajları nasıl yazacağınızı bilinçli olarak düşünmeseniz bile, tüm bu otomatik eylemler duygularınız, kişilik özellikleriniz ve genel olarak hayata nasıl yaklaştığınız hakkında anlamlı bilgiler sağlayabilirler. Küçük alışkanlıklarınızın sizin hakkınızda neler ortaya çıkarabileceğini öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin!

Yemek

Davranış uzmanları ve psikologlar, yeme alışkanlıklarınızın kişiliğiniz hakkında birçok bilgi açığa çıkarabileceği konusunda hemfikirdir. Örneğin, yavaş yemek yemediğinizde, kendinize güvenmeniz, sakinleşmeniz ve kontrollü olmanız daha olasıdır. Yiyecekleri ağzınıza tıkamaya ve hızlı yemeye meyilliyseniz, öfkeli olma olasılığınız daha yüksektir. Diğer taraftan, muhtemelen aynı zamanda hedef odaklı ve hırslısınız. 

Alışveriş

Alışveriş alışkanlıklarınızın da yeme alışkanlıklarınız kadar açıklayıcı olabileceğini bilmek sizi şaşırtabilir. Genel olarak iki tür alışveriş yapan vardır: listeleri tercih edenler ve daha spontane alışveriş yapanlar. Listeleri seviyorsanız, muhtemelen daha pratik ve bütçe bilincine sahip ve titizsinizdir. Bir şeyleri önünüzde oldukları için satın almaya meyilliyseniz, muhtemelen doğanız gereği dürtüselsinizdir ve vitrin alışverişi tehlikeli olabilir. Alışveriş yaptığınızda, bir şey satın almadan önce ne kadar bilgiye ihtiyacınız var? Tüm etiketleri okumayı seviyorsanız, detay odaklı ve biraz takıntılı olabilirsiniz.

Mail yazma tarzı

Çalışmalar, gerçek hayatta nasıl konuştuğumuz ile e-postaları nasıl yazdığımız arasında çok büyük bir ilişki olduğunu gösteriyor. Örneğin, narsistler “ben, ben, benim” ve “benim” gibi birinci şahıs dilini çok fazla kullanma eğilimindedir. Dışadönükler gündelik tonları kullanmayı sever ve eğlenceli aktiviteler, ilgi alanları veya toplantılar hakkında konuşmaya meyillidir. Ancak bir şeyi nasıl söylediğiniz, ne söylediğiniz kadar önemli olabilir. Yazım hatası yok’ dikkatli, mükemmeliyetçi ve hatta takıntılı olduğunuz anlamına gelir; kötü dilbilgisi ise daha düşük IQ ve akademik zeka seviyelerini ortaya çıkarabilir. Uzun bir e-posta, çok fazla enerjiniz olduğunu ve çok kapsamlı olduğunuzu gösterebilir, ancak aynı zamanda muhtaç olduğunuzu da iletebilir.

El yazısı

El yazısı üzerine çalışan uzmanlar — el yazınızın özelliklerine ve kalıplarına dayanarak kişiliğinizi oldukça doğru bir şekilde tahmin edebilirler. Büyük harfler, sosyal olan ve dikkat çekmek isteyen birini gösterir. Küçük harfler daha çok odaklanmış, içe dönük kişiler tarafından yazılır. Sağa meyilli yazmak, birinin arkadaş canlısı ve duygusal olduğunu gösterir – ama aynı zamanda dürtüseldir. Buna karşılık sola eğik yazı, kişinin bağımsız ve çekingen olduğunu gösterir. Hiç eğim yoksa, birey büyük olasılıkla mantıklı ve gerçekçidir. Öte yandan, hafif baskı, yumuşak başlı ve empatik olduğunuzu gösterir, ancak enerji eksikliği olabilir.

Tırnak yemek

Tırnak veya tırnak etlerini yemek gibi vücut odaklı tekrarlayan davranışlar da sizinle ilgili birçok şeyi ortaya çıkarır. Araştırmalar, bunu yapan kişilerin, sıkılmış ve hatta kaygı yaşamış insanlarda meydana gelme eğiliminde olduğunu gösteriyor. Saç çekme veya ayak vurma gibi tekrarlayan davranışlarda bulunanlar, muhtemelen bilinçaltında memnuniyetsizliklerini yatıştırmaya çalışan mükemmeliyetçilerdir. Ve bu davranışlar genellikle canı sıkılan veya sinirlenenler için rahatlatıcıdır.

Ne kadar dakiksin

Her şeye son dakika mı yoksa geç mi ulaşmaya meyilli birisiniz? Gecikmeniz, rahat bir insan olduğunuzu, özgüven eksikliğinizi ve güvenilmez olduğunuzu gösterebilir. Her şey için erken olmayı sever misin? O zaman biraz nevrotik olabilirsin. Tüm detayları bilmeniz ve herhangi bir engeli hesaba katabilmeniz gerekiyorsa, muhtemelen gergin tiptesiniz. Tam yerinde, zamanında gelenler ne endişeli ne de dikkatsizdirler ve hemen hemen her durumda kendilerini rahat hissetme eğilimindedirler. Dakik bireyler genellikle iyi hazırlanmış ve zorluklara açıktır. 

Duş alma şekliniz

Araştırmalara göre, önce ayaklarını yıkayanlar, kötü partnerler edinme ve zor bir durumla karşılaşınca pes etme eğilimindeler.  Omuzlarınızla başlarsanız, muhtemelen güç ve parayı çok önemseyen bir yalnızsınız; ve önce göğsünüzü yıkıyorsanız, büyük olasılıkla basit ve mantıklı bir insansınız. Koltuk altlarından başlayanlar, gerektiğinde başkalarına bağımlı olan güçlü ve çalışkan insanlar olma eğilimindedir. 

Bu kişilik göstergelerinin her zaman %100 doğru olmadığını unutmayın. Bunlar genel bulgulardır ve özellikle sizin için geçerli olmayabilir. Alışkanlıklarınızı ve eğilimlerinizi analiz etmek ve yansıtmak için bir başlangıç ​​noktası olmaları amaçlanmıştır. Sonuçta seni senden iyi kimse bilemez. Bu liste hakkında ne düşünüyorsunuz? Kendiniz veya hayatınızdaki biri hakkında yeni bir şey öğrendiniz mi? Düşüncelerinizi ve yorumlarınızı aşağıda paylaşın! Bu makaleyi beğendiyseniz, beğenin ve arkadaşlarınızla paylaşın, böylece onları yapmaya devam edebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir